top of page

10 фактa за това как работи мозъка, които доказват, че ние сме способни на всичко!

  • превод Диана Дончева
  • Mar 24, 2017
  • 2 min read

„Лошият почерк показва, че умът ви работи по-бързо от ръката ви.“

Нашият мозък е удивителен.

Той може да помогне да се изкачите на върха, да постигне мечтата си, също и най-трудните цели. Но трябва да знаете работи.

Тази статия съдържа факти, за това как мозъка работи, и които можете да ползвате още от днес.

1. Мозъкът не прави разлика между Действителност и Въображение.

Мозъкът реагира на всяка мисъл и не прави разлика между факт и фантазия къде. Ето защо хората, които носят "розови очила", се чувстват по-щастливи, а тялото приема сигналите като истинско плацебо.

2. Умствената работа не уморява мозъка.

Мозъчната умора, възниква на база емоциите свързани с конкретната дейност. Кръвта, преминаваща през мозъка по време на активна работа, остава непроменена.

3. В по-голяма част от времето мозъкът работи на автопилот.

Повече от половината от настоящите ни мисли - са мислите подчинени на вчера. Ето защо, песимистите срещат големи трудности, с промяната тяхното възприятие за света. Нужно е буквално "почистване" на мозъка, и да го заставите по-често да реагира на позитивните дразнители.

4. Виждаме това, за което мислим.

Най-честите мисли се превръщат в опит. Например, ако мечтаете за пътуване до Париж, навсякъде ще срещате напомняне за този град. Ако искате да промените света около вас – променете мислите си.

5. Нужно е да тренирате мозъка си, както всички мускули.

Мозъкът не е по-различен от мускулите и е също толкова важно да бъде трениран. Полезни за трениране на мозъка са - обучения на чист въздух, правилно хранене, сън, пътуване до нови места, нови дейности и за работа, танци и др.

6. Мозъкът никога не почива.

Дори когато спим, мозъкът продължава да работи усилено. Нещо повече по време на сън дейността му е по-интензивна отколкото в будно състояние.

7. Жизнено важно е периодично да се „изключвате“.

За да не се удавите в хиляди негативни мисли е нужно да "изключвате" – давайте почивка и на имунната си система. Не забравяйте активната почивка - тя е най-полезна за мозъка.

8. Забравяйте – това е полезно за адекватността на нервната система.

За да бъдат включени в паметта нови спомени, трябва да се отървете от старите. Би било чудесно, ако бяхме в състояние да решаваме какво да забравяме и какво не. В този смисъл по-често ползвайте информацията, която не искате да забравите.

9. Мозъкът не е чувствителен към болка.

Мозъкът реагира на болка, но той не усеща болка, поради липса на рецептори. Този факт не е приложим към множеството съдове, нерви и тъкани, с които е заобиколен.

10. Ние можем да настроим и изменим мозъка си.

Всяка дейност предизвиква мозъка да генерира нови невронни връзки. Ако мислим, че не сме способни за повишение и увеличение, с течение на времето, тази идея ще завладее съзнанието. Но ако смените настройката с фразата "ще успея", мозъкът започва да работи и да генерира възможности за реализиране на тази цел.

Ние сме в състояние да постигнем абсолютно всичко. Основното – вяра и действия.

Comentarios


Featured Posts
Recent Posts
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Classic
  • Twitter Classic
  • Google Classic

All rights reserved

bottom of page